اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 25 خرداد 1401
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد

ضرورت تقویت صندوق‌های پژوهش و فناوری سلامت برای حمایت از دانش بنیان ها

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشستی با مدیران عامل صندوق‌های پژوهش و فناوری گفت: یکی از اهداف ما در راستای شعار سال تمرکز روی صندوق‌های پژوهش و فناوری حوزه سلامت در جهت حمایت از دانش بنیان‌ها و فناورهای کشور است.

0

به گزارش وبدا، دکتر یونس پناهی با بیان اینکه صندوق های پژوهش و فناوری باید برنامه مشخص ارائه کنند، افزود: باید بدانیم که هر صندوق چه بخشی از مشکلات حوزه سلامت را رفع می‌کند. اگر نیاز است بر تعداد صندوق ها در یک زمینه خاص اضافه کنیم، سرمایه‌گذاری را افزایش دهیم یا حتی برعکس. باید آگاهانه عمل کنیم که با افزایش حمایت از صندوق ها به کجا می رسیم. 

 

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با اشاره به محدودیت منابع مالی گفت: مطلوب است منابع مالی در اختیار صندوق‌های پژوهش و فناوری قرار گیرد تا به فناوران و دانش بنیان‌ها اختصاص یابد و آنها در جهت ثروت‌آفرینی و اشتغال‌زایی حرکت کنند. 

 

دکتر پناهی با اشاره به این که صندوق ها باید از محل رفع نیازهای کشور به سرمایه و ثروت برسند نه از طریق حمایت های دولتی، گفت: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به فناوری اعتقاد راسخ دارد. شعار سال هم در راستای باورها و فعالیت هایی است که از سال گذشته آغاز کردیم و این همزمانی را منشا اتفاقات خیر می‌دانیم.

 

وی افزود: راه اندازی قرارگاه تولید دانش بنیان و ایجاد شورای عالی فناوری به ریاست وزیر بهدشت از جمله اقدامات انجام شده در این جهت تاکنون است. 

 

44 میلیارد تومان برای تقویت فناوری حوزه سلامت

 

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت نیز در این نشست گفت: صندوق‌های پژوهش و فناوری مهم‌ترین ابزار حمایتی حوزه فناوری به شمار می‌روند از جنس بخش خصوصی هستند و می‌توانند تعامل مطلوب تری با بخش خصوصی داشته باشند. 

 

دکتر محمد رضا منظم  با بیان اینکه هدف اصلی معاونت تحقیقات و فناوری در سال تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین، حمایت و تقویت از دانش بنیان‌هاست، گفت: از کل بودجه معاونت تاکنون 44 میلیارد تومان برای قراردادهای عاملیت یا سهام به دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور پرداخت شده است  تا فناورها بتوانند از آن استفاده کنند. این رقم در سال گذشته بالغ بر 70 درصد بودجه معاونت بود.

 

وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین دغدغه اثرگذاری اقدامات در حوزه سلامت باید باشد، افزود: باید بررسی شود که چند درصد از محصولاتی که تاکنون حمایت شدند جزو اولویت‌های ملی کشور هستند؟ میزان صرفه جویی ارزی، اثرگذاری اقتصادی، کارآفرینی و اشتغالزایی ایجاد شده نیز باید بررسی شود.

 

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت در پایان از واگذاری منابع طرح‌های یک درصد به صندوق های پژوهش و فناوری خبر داد.

 

گفتنی است در این نشست مدیران عامل هر یک از شش صندوق پژوهش و فناوری‌ حاضر ضمن معرفی تاریخچه راه‌اندازی صندوق خود به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداختند.

آخرین اخبار

سرطان های شایع در کودکان جوشهای صورت انواع خال های پوستی سرطان پستان سرطان کلیه بیماری واریس خشکی چشم تاثیر آلودگی هوا بر سلامت فعالیت‌های ورزشی در هنگام آلودگی هوا پارگی مینیسک زانو کبد چرب سوختگی حاد سکته قلبی جراحی های چاقی و متابولیک روماتیسم مفصلی زردی (یرقان) علل جراحی در یبوست مزمن کودکان بدخیمی های روده بزرگ قدردانی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از مدیر شبکه سلامت سیما قانون هوای پاک و دستورالعمل‌های اجرایی آن بازگشت اسید معده به مری خونریزی بینی در کودکان بیماری آلزایمر آرتروز عفونت گوش و عوارض آن در کودکان پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی روز معلولین در شبکه سلامت سیما کمر درد در ورزشکاران روز پرستار در شبکه سلامت سیما زخم معده سندروم روده تحریک پذیر در کودکان آفت دهان در کودکان دیابت در بارداری درمان های دیابت دیابت، عوارض و معاینات دوره ای آن دیابت، پیشگیری و عوامل خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن رادیولوژی مداخله ای و کاربردهای آن آنفولانزا در مادران باردار و تاثیر آن بر روی مصرف منطقی آنتی بیوتیک تعویض مفصل زانو بیماری های کیسه صفرا تغذیه و تقویت سیستم ایمنی بدن زایمان زودرس توصیه های طب سنتی در فصل پاییز تنبلی کودکان و نوجوانان در بیدارشدن صبحگاهی بیماری دست، پا و دهان روز کار درمانی (۲۷ ام اکتبر) سفید شدن زودرس موها سرطان سینه

نظرات

مانده : (1000) حرف