اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 25 خرداد 1401
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد

ضرورت تقویت صندوق‌های پژوهش و فناوری سلامت برای حمایت از دانش بنیان ها

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشستی با مدیران عامل صندوق‌های پژوهش و فناوری گفت: یکی از اهداف ما در راستای شعار سال تمرکز روی صندوق‌های پژوهش و فناوری حوزه سلامت در جهت حمایت از دانش بنیان‌ها و فناورهای کشور است.

0

به گزارش وبدا، دکتر یونس پناهی با بیان اینکه صندوق های پژوهش و فناوری باید برنامه مشخص ارائه کنند، افزود: باید بدانیم که هر صندوق چه بخشی از مشکلات حوزه سلامت را رفع می‌کند. اگر نیاز است بر تعداد صندوق ها در یک زمینه خاص اضافه کنیم، سرمایه‌گذاری را افزایش دهیم یا حتی برعکس. باید آگاهانه عمل کنیم که با افزایش حمایت از صندوق ها به کجا می رسیم. 

 

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با اشاره به محدودیت منابع مالی گفت: مطلوب است منابع مالی در اختیار صندوق‌های پژوهش و فناوری قرار گیرد تا به فناوران و دانش بنیان‌ها اختصاص یابد و آنها در جهت ثروت‌آفرینی و اشتغال‌زایی حرکت کنند. 

 

دکتر پناهی با اشاره به این که صندوق ها باید از محل رفع نیازهای کشور به سرمایه و ثروت برسند نه از طریق حمایت های دولتی، گفت: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به فناوری اعتقاد راسخ دارد. شعار سال هم در راستای باورها و فعالیت هایی است که از سال گذشته آغاز کردیم و این همزمانی را منشا اتفاقات خیر می‌دانیم.

 

وی افزود: راه اندازی قرارگاه تولید دانش بنیان و ایجاد شورای عالی فناوری به ریاست وزیر بهدشت از جمله اقدامات انجام شده در این جهت تاکنون است. 

 

44 میلیارد تومان برای تقویت فناوری حوزه سلامت

 

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت نیز در این نشست گفت: صندوق‌های پژوهش و فناوری مهم‌ترین ابزار حمایتی حوزه فناوری به شمار می‌روند از جنس بخش خصوصی هستند و می‌توانند تعامل مطلوب تری با بخش خصوصی داشته باشند. 

 

دکتر محمد رضا منظم  با بیان اینکه هدف اصلی معاونت تحقیقات و فناوری در سال تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین، حمایت و تقویت از دانش بنیان‌هاست، گفت: از کل بودجه معاونت تاکنون 44 میلیارد تومان برای قراردادهای عاملیت یا سهام به دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور پرداخت شده است  تا فناورها بتوانند از آن استفاده کنند. این رقم در سال گذشته بالغ بر 70 درصد بودجه معاونت بود.

 

وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین دغدغه اثرگذاری اقدامات در حوزه سلامت باید باشد، افزود: باید بررسی شود که چند درصد از محصولاتی که تاکنون حمایت شدند جزو اولویت‌های ملی کشور هستند؟ میزان صرفه جویی ارزی، اثرگذاری اقتصادی، کارآفرینی و اشتغالزایی ایجاد شده نیز باید بررسی شود.

 

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت در پایان از واگذاری منابع طرح‌های یک درصد به صندوق های پژوهش و فناوری خبر داد.

 

گفتنی است در این نشست مدیران عامل هر یک از شش صندوق پژوهش و فناوری‌ حاضر ضمن معرفی تاریخچه راه‌اندازی صندوق خود به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداختند.

آخرین اخبار

بسته‌های جدید برای ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم تعریف می‌شود گسترش بیمه ها توسط وزارت بهداشت رشد شاخص سلامت را به دنبال دارد آغاز ارزیابی پنجمین دور اعتباربخشی در 366 بیمارستان کشور نباید حتی یک صندلی در رشته های تخصصی خالی بماند/ تاکید بر استفاده از نرم‌ افزار های هوشمند در سیستم های درمانی برنامه‌ی “سرتاپا” خط سیاه بر پیشانی سپید آسمان؛ وقتی با جاده‌‌‌کشی، قصد جان جنگل ابر را دارند! علائم کمبود ویتامین D در کودکان چیست ؟ برای خانم باردار مبتلا به آبله مرغان چه خطراتی وجود دارد؟ دانشگاه علوم پزشکی ایران برترین دانشگاه جهان در ارائه خدمات سلامت و رفاه به مردم شد ضرورت تقویت صندوق‌های پژوهش و فناوری سلامت برای حمایت از دانش بنیان ها تغییر نگرش افراد، رویکرد جامعه و اقناع مردمی در رشد جمعیت موثر است لایه‌برداری از ابهامات یک لای‌روبی؛ وقتی خلیج گرگان شاهراه نابودی میانکاله می‌شود! بستری شدن 16 مصدوم در پی حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد دوره کمون ویروس آبله میمونی ۵ تا ۲۱ روز است/ تا کنون هیچ مورد قطعی و احتمالی از آبله میمونی در کشور شناسایی نشده است وزارت بهداشت تحت مدیریت دکتر عین‌اللهی فوتی‌های کرونا را به صفر رساند کاهش 44 درصدی موارد بستری و 25 درصدی موارد فوت کرونا در کشور سندروم تخمدان پلی کیستیک, با چه علائمی همراه است؟ صیانت، کلیدواژه‌ی حفاظت از طبیعت هدف نظام سلامت دسترسی عادلانه خدمات سلامت دهان و دندان است توسعه گردشگری سلامت و دیپلماسی دارویی ایران و سوریه درد شکم در کودکان روز جهانی شیر دیپلماسی سلامت مسیر زائران اربعین را گشود لب شکری سقط در بارداری الماس را بدهیم و شکلات را بگیریم افزایش 2.7 برابری موارد اسهال ویروسی نسبت به سال گذشته تا سه ماه آینده موج جدیدی از کرونا نخواهیم داشت مرگ سالانه ۶۰ هزار نفر به دلیل مصرف دخانیات در کشور طراحی و تامین کیت های غربالگری اولیه آبله میمونی توسط انستیتو پاستور ایران معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو از رونمایی ٢٢ محصول دانش بنیان در نمایشگاه ایران سلامت (ایران هلث) ١۴٠١ خبر داد. افزایش مراقبت های مرزی برای شناسایی آبله میمون استفاده از ظرفیت طب ایرانی در حل بحران جمعیت ول‌گردی ریزگردها در پس‌کوچه‌های ایران نوزادان مبتلا به تالاسمی ماژور، چه علائمی دارند؟ آیا فشار خون دوران بارداری, میتواند بدون هیچ گونه علائمی باشد؟ آزمایشات لازم قبل از بارداری, برای بانوان مبتلا به تالاسمی چیست ؟ آیا غربالگری عوامل خطر (فشار خون و دیابت) در جلوگیری از سکته مغزی تاثیرگذار است؟ خس خس سینه در نوزادان, در چه صورتی نگران کننده خواهد بود؟ تالاسمی ماژور, ماینور و بینابینی , چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ از چالش باغ‌های وحشت تا رویای سافاری پارک در کودکان مبتلا به استفراغ های مکرر, خوراندن اجباری غذا کار صحیحی است؟ اولین و بهترین اقدام بعد از دیدن صحنه تصادف چه می باشد؟ تزریق کدام واکسن ها قبل از اقدام به بارداری, توصیه میشود؟ آیا لکه بینی بعد از ارتباط جنسی، نیاز به مراجعه به پزشک ودرمان دارد؟ فیلم کوتاه "داستان یک دیدار" در سالروز ملی پیوند اعضا از بیم جان باختن، خودکشی نکنیم تعریف هوش اخلاقی چیست؟ علائم هشدار در هنگام سرماخوردگی کودکان, کدامند؟ واکسیناسیون کرونا در مادران باردار چه مقدار اهمیت دارد؟

نظرات

مانده : (1000) حرف