اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 25 تیر 1401

چرا واکسن نورا ؟

نتایج فاز سه کارآزمایی بالینی واکسن نورا منتشر شد

0

چرا واکسن نورا ؟
       واکسن نورا، واکسن صد درصد ایرانی از نوع واکسن های نوترکیب پروتئینی می باشد که بر اساس تحریک سیستم ایمنی بدن به بخشی از پروتئین اتصالی اصلی ویروس طراحی شده است. کلیه مراحل طراحی و  تولید ا ین واکسن در شرکت دانش بنیان پلاسما درمان سرو سپید بمدت  ۱۵ ماه زیر نظر محققین دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و تحت نظارت سازمان غذا و دارو انجام شده است. مراحل کارآزمایی بالینی فاز اول، دوم و  سوم خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و بی خطر بودن و حفاظت بخشی خود را اثبات کرده است و در حال حاضر با کسب استانداردهای مورد تایید سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با اخذ مجوز کمیته ملی اخلاق در تاریخ 16 اسفند ماه 1400بمنظور تزریق دوز یادآور در سبد واکسیناسیون کشور قرار گرفته است.
طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی و متخصصین این امر با آغاز پیک جدید ابتلا به بیماری کرونا ، برای تزریق دوز یادآور که شامل دوز سوم و چهارم می باشد بهترین واکسن های مورد انتخاب واکسن هایی هستند که بر پایه پروتئین نوترکیب می باشند از جمله این واکسن ها میتوان به واکسن نورا اشاره کرد  که نسبت به سایر واکسن های نوترکیب دارای مزایای زیر می باشد :
* با افتخار واکسن نوترکیب صد درصد ایرانی 


* دارای کیفیت بالا و خلوص 100 درصدی پروتئین نوترکیب
* استفاده ازتکنولوژی پیشرفته در فرایند تولید و تخلیص و فاقد هرگونه ناخالصی
* بدون هیچ گونه عوارض جدی و کاملا بی خطر 
* افزایش چشمگیرتیتر آنتی بادی حفاظت بخش در 100%  افراد  با تزریق دوز یادآور 
* قابلیت مهار سوش های جهش یافته ‌‌ی ویروس کرونا 
*  پایداری تیترآنتی بادی حداقل تا 4 ماه پس از تزریق  
نحوه مصرف واکسن نورا:       
به شکل تک دوز نیم میلی لیتر  به صورت عضلانی تزریق می گردد. 
 عوارض جانبی احتمالی واکسن نورا چیست؟
 هیچ گونه عوارض جدی در افراد واکسینه شده گزارش نشده  است .سردرد و احساس خستگی و عوارض در محل تزریق از قبیل سفتی و درد در بعضی از افراد مشاهده شده است.  
    موارد منع مصرف:   
1- بر اساس مطالعاتی که تاکنون انجام شده و مجوزهای صادره ، واکسن نورا را میتوان به افراد ۱۸ سال به بالا تزریق نمود. بدیهی است تزریق آن به افراد زیر ۱۸ سال پس از پایان مطالعات و تکمیل پایانی و در نهایت اخذ مجوزهای قانونی امکان پذیر خواهد بود. 
2- تزریق واکسن نورا برای افراد با سابقه ی حساسیت شدید (شوک آنافیلاکسی) به هر یک از اجزای سازنده آن ممنوع می باشد.
3- تزریق واکسن نورا در دوران بارداری و شیردهی تا پایان مطالعات و تکمیل اطلاعات و در نهایت صدور مجوز قانونی ممنوع می باشد.
تداخلات دارویی:
هیچ گونه تداخلات دارویی برای واکسن نورا تاکنون ذکر نشده است.
آیا واکسن نورا بر روی سوش های جهش یافته موثر است ؟
اگرچه تمامی انواع واکسن های کووید ۱۹ که در سراسر جهان مجوزاضطرار دریافت نمودند با تمرکز بر ویروس چینی (ووهان) ساخته شده‌اند اما بررسی ها نشان داد واکسن نورا به میزان قابل توجهی برسوش های جهش یافته از جمله امیکرون بسیار موثر بوده است.

آخرین اخبار

بیماری ام اس چاقی و باورهای نادرست تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان سرطان های شایع در کودکان جوشهای صورت انواع خال های پوستی سرطان پستان سرطان کلیه بیماری واریس خشکی چشم تاثیر آلودگی هوا بر سلامت فعالیت‌های ورزشی در هنگام آلودگی هوا پارگی مینیسک زانو کبد چرب سوختگی حاد سکته قلبی جراحی های چاقی و متابولیک روماتیسم مفصلی زردی (یرقان) علل جراحی در یبوست مزمن کودکان بدخیمی های روده بزرگ قدردانی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از مدیر شبکه سلامت سیما قانون هوای پاک و دستورالعمل‌های اجرایی آن بازگشت اسید معده به مری خونریزی بینی در کودکان بیماری آلزایمر آرتروز عفونت گوش و عوارض آن در کودکان پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی روز معلولین در شبکه سلامت سیما کمر درد در ورزشکاران روز پرستار در شبکه سلامت سیما زخم معده سندروم روده تحریک پذیر در کودکان آفت دهان در کودکان دیابت در بارداری درمان های دیابت دیابت، عوارض و معاینات دوره ای آن دیابت، پیشگیری و عوامل خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن رادیولوژی مداخله ای و کاربردهای آن آنفولانزا در مادران باردار و تاثیر آن بر روی مصرف منطقی آنتی بیوتیک تعویض مفصل زانو بیماری های کیسه صفرا تغذیه و تقویت سیستم ایمنی بدن زایمان زودرس توصیه های طب سنتی در فصل پاییز تنبلی کودکان و نوجوانان در بیدارشدن صبحگاهی بیماری دست، پا و دهان

نظرات

مانده : (1000) حرف