اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 2 مرداد 1401
معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد

پوشش۹۰ درصدی خدمات بهداشتی در کشور

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پوشش ۹۰ درصدی خدمات بهداشتی غیر مرتبط با کووید در کشور خبر داد.‌

0

به گزارش وبدا، دکتر کمال حیدری در کارگاه آموزشی معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: همزمان با درگیری پرسنل بهداشتی با همه‌گیری کرونا، ارائه خدمات غیرکووید در شبکه بهداشتی به مردم از جمله برای مادران باردار، کودکان و اطفال مجموعاً بالای ۹۰ درصد است. 

 

وی ادامه داد: بروز شدن بسته‌های خدمتی، پویا شدن پرونده الکترونیک، پایداری منابع، استانداردسازی و بهینه سازی زیرساخت‌ها و استفاده از منابع درآمدی برای اولین بار در ستاد شکل گرفته و ۱۵ گروه مستقر در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز بحث پایش و ارزشیابی را انجام می‌دهند.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این‌که خوشبختانه با تلاش وزیر بهداشت اعتبارات حوزه بهداشت افزایش قابل توجهی یافته که جای قدردانی دارد، گفت: مجلس بر اجرای سراسری برنامه پزشک خانواده اصرار دارد.‌ برای اجرای این برنامه نیاز به اصلاح ساختار داریم و باید نظام ارجاع در سطوح ۲ و ۳ اتفاق بیفتد.

 

دکتر حیدری توجه به ساختارهای فیزیکی، مشکل کمبود نیروی انسانی و ردیف‌های استخدامی و ایجاد تحول در شبکه مبتنی بر فرمایشات رهبری را برنامه‌های سال آینده معاونت بهداشت اعلام کرد و گفت: متاسفانه تاکنون که پنج ماه از سال می‌گذرد هنوز یک ریال از سهم مالیات بر ارزش افزوده به حوزه بهداشت تعلق نگرفته است. 

 

وی افزود: معاونت‌های بهداشت باید به بخش نرم افزاری بسته های خدمتی توجه ویژه کنند. باید یک داشبورد مدیریتی داشته باشند و همزمان با اجرای برنامه‌ها مشکلات را به ما در ستاد انتقال دهند. 

 

دکتر حیدری از تشکیل کمیته های مشورتی در معاونت بهداشت خبر داد و بیان کرد: در ارزشیابی ها، بحث های مدیریتی هم به اندازه ارزیابی خود برنامه ها مهم است و حتی گاهی بر آن مقدم است. 

 

وی از معاونان بهداشت دانشگاه‌ها خواست بر روی خدمات اولویت دار مانند طرح پزشک خانواده تمرکز کنند و گفت: استفاده مطلوب از فرصت تبدیل وضعیت نیروها که بسیار مهم است بسیاری از مشکلات منابع انسانی حوزه بهداشت را مرتفع می‌کند. همچنین لازم است به برنامه‌های آموزش هوشمندانه با استفاده از ظرفیت های رسانه ها توجه ویژه داشته باشید.

آخرین اخبار

بیماری ام اس چاقی و باورهای نادرست تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان سرطان های شایع در کودکان جوشهای صورت انواع خال های پوستی سرطان پستان سرطان کلیه بیماری واریس خشکی چشم تاثیر آلودگی هوا بر سلامت فعالیت‌های ورزشی در هنگام آلودگی هوا پارگی مینیسک زانو کبد چرب سوختگی حاد سکته قلبی جراحی های چاقی و متابولیک روماتیسم مفصلی زردی (یرقان) علل جراحی در یبوست مزمن کودکان بدخیمی های روده بزرگ قدردانی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از مدیر شبکه سلامت سیما قانون هوای پاک و دستورالعمل‌های اجرایی آن بازگشت اسید معده به مری خونریزی بینی در کودکان بیماری آلزایمر آرتروز عفونت گوش و عوارض آن در کودکان پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی روز معلولین در شبکه سلامت سیما کمر درد در ورزشکاران روز پرستار در شبکه سلامت سیما زخم معده سندروم روده تحریک پذیر در کودکان آفت دهان در کودکان دیابت در بارداری درمان های دیابت دیابت، عوارض و معاینات دوره ای آن دیابت، پیشگیری و عوامل خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن رادیولوژی مداخله ای و کاربردهای آن آنفولانزا در مادران باردار و تاثیر آن بر روی مصرف منطقی آنتی بیوتیک تعویض مفصل زانو بیماری های کیسه صفرا تغذیه و تقویت سیستم ایمنی بدن زایمان زودرس توصیه های طب سنتی در فصل پاییز تنبلی کودکان و نوجوانان در بیدارشدن صبحگاهی بیماری دست، پا و دهان

نظرات

مانده : (1000) حرف