اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 22 مرداد 1402

اختلال پانیک

برنامه حال خوب

0

بررسی اختلال پانیک در برنامه حال خوب شبکه سلامت سیما

در برنامه زنده حال خوب شبکه سلامت بنا به درخواست مخاطبان این برنامه در مورد اختلال پانیک یا حمله هراس با حضور دکتر احمدی‌پور روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه گفتگویی صورت گرفت.
مشخصه اصلی اختلال پانیک نفس تنگی ،احساس خفگی و نیز بالا رفتن ضربان قلب فرد به صورت ناگهانی است. نکته مهم آنکه این اختلال به هیچ عنوان خطرناک نیست و قابل کنترل است. این عضو هیئت علمی ادامه دادند: این اختلال میتواند در اثر اضطراب واسترس‌ به وجود بیاید اما تا به حال دلیل قطعی بوجود آمدن اختلال پانیک مشخص نشده است. یکی از تکنیک هایی که فرد مبتلا می‌تواند برای دور شدن از این حالت به کار ببرد آن است که به کار دیگری مشغول شود و حین بوجود آمدن این اختلال روی فعالیت دیگری متمرکز شود.
ایشان ادامه دادند مواد غذایی مانند قهوه و نوشابه های انرژی‌زا و استعمال مواد مخدر نیز می‌تواند در بروز اختلال پانیک موثر باشد.

برنامه حال خوب هر شب ساعت 21 از شبکه سلامت سیما روی آنتن می‌رود.

آخرین اخبار

نشست مسئولین فدراسیون ورزش های ناشنوایان با قائم مقام و مدیر تامین برنامه شبکه سلامت سیما «صرع در سالمندان» نشست مدیر شبکه سلامت و سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت . «عوامل موثر در ایجاد آرتروز زانو» «اثر انگشت» خیرین حوزه سلامت در قاب شبکه سلامت سیما «تازه‌های دندانپزشکی» پیام رئیس رسانه ملی در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش «رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت» سنگ‌های کلیه و مجاری ادراری آغاز پخش فصل دوم برنامه «پا به ماه» از شبکه سلامت سیما «ورزش و روزه داری» پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ «آداب سحر و افطار از دیدگاه طب سنتی ایرانی» زخم معده و روش‌های پیشگیری از آن پوکی استخوان و شکستگی استخوان لگن کم خونی در دوران بارداری پیشگیری و کنترل آسم شدید و مقاوم به درمان تکامل مغز در کودکان نشست مدیر شبکه سلامت سیما و معاون پرستاری وزارت بهداشت سوء هاضمه و میکروب «جام‌جم» از برنامه روی آنتن شبکه سلامت گزارش می‌دهد انحراف ستون فقرات «مضرات خود درمانی در بیماری‌های گوارشی» یبوست و راه‌های پیشگیری از آن تغذیه با شیر مادر «سیروز کبدی» «ترشحات پشت حلق» حضور تیم فوتسال شبکه سلامت سیما در جام مدافعان سلامت استان تهران «درمان‌های جایگزین جراحی پروستات» ویژه برنامه انتخاباتی «سپیدِ قانون» از شبکه سلامت اثر انگشت برنامه ای متفاوت بیماری صدف حوادث چشمی اختلالات خلق و خو در بارداری « بهداشت خواب» آب سیاه تدوین سند رسانه ای ویژه معلولین در رسانه ملی علائم دهانی بیماری‌ها عوارض چشمی در بیماری دیابت تپش قلب مراقبت‌های بعد ازIVF تب در کودکان خونریزی‌های مغزی جراحی‌های چاقی ویژه برنامه های شبکه سلامت در روز مادر راهکارهای پیشگیری از سوختگی در کودکان فصل دوم برنامه تلویزیونی «پنجره جمعیت» از یکشنبه 10 دی‌ماه 1402 پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز ۹ دی اهمیت ریز مغذی‌ها

نظرات

مانده : (1000) حرف