اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 22 مرداد 1402

اختلال پانیک

برنامه حال خوب

0

بررسی اختلال پانیک در برنامه حال خوب شبکه سلامت سیما

در برنامه زنده حال خوب شبکه سلامت بنا به درخواست مخاطبان این برنامه در مورد اختلال پانیک یا حمله هراس با حضور دکتر احمدی‌پور روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه گفتگویی صورت گرفت.
مشخصه اصلی اختلال پانیک نفس تنگی ،احساس خفگی و نیز بالا رفتن ضربان قلب فرد به صورت ناگهانی است. نکته مهم آنکه این اختلال به هیچ عنوان خطرناک نیست و قابل کنترل است. این عضو هیئت علمی ادامه دادند: این اختلال میتواند در اثر اضطراب واسترس‌ به وجود بیاید اما تا به حال دلیل قطعی بوجود آمدن اختلال پانیک مشخص نشده است. یکی از تکنیک هایی که فرد مبتلا می‌تواند برای دور شدن از این حالت به کار ببرد آن است که به کار دیگری مشغول شود و حین بوجود آمدن این اختلال روی فعالیت دیگری متمرکز شود.
ایشان ادامه دادند مواد غذایی مانند قهوه و نوشابه های انرژی‌زا و استعمال مواد مخدر نیز می‌تواند در بروز اختلال پانیک موثر باشد.

برنامه حال خوب هر شب ساعت 21 از شبکه سلامت سیما روی آنتن می‌رود.

آخرین اخبار

تغذیه و تقویت دستگاه ایمنی بدن " ویژه برنامه های شبکه سلامت در هفته دفاع مقدس " واریس راه های کاهش وزن مادران شاغل و تعادل بین کار و امور منزل تغییر الگوی بیماری‌های گوارشی کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان «یا شافی» شبکه سلامت در روز شهادت امام هشتم اضافه وزن و راه‌های کاهش سینوزیت " استودیو سلامت اربعین" بیماری‌های پستان کم شنوایی بیماری‌های التهابی روده تغذیه و سلامت پوست و مو علل تغییر رنگ ادرار سرو سپید، ویژه برنامه روز پزشک شبکه سلامت انتخاب کفش مناسب قدردانی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از " شبکه سلامت سیما " توصیه هایی برای زائرین اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی و اسهال و استفراغ مناسب سازی محیط برای کم توانان کمک به نوجوانان برای انتخاب درست «بهداشت خواب» جلسه وبیناری مدیران شبکه سلامت سیما با شبکه «دکتر» روسیه ویروس HPV ماده مخدر گل زائران اربعین مراقب گرمای زیاد باشند اختلال پانیک مشکلات شیردهی در مادران عوامل آسیب زای جنین(تراتوژن ها) توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری از گرمازدگی با ارسال نامه‌ای به رئیس رسانه ملی صورت پذیرفت؛ ترشحات و عفونت های بانوان پوشش اخبار پیاده روی اربعین حسینی در شبکه سلامت سیما تغذیه و نوشیدنی های مناسب فصل تابستان راههای پیشگیری از گرمازدگی خود مراقبتی برای کم کردن نیاز به اهدای خون تراتوژن ها (عوامل مضر و آسیب رسان) در دوران بارداری و شیردهی سنگ کیسه صفرا بیماری هپاتیت تغذیه مادران شیرده هموفیلی در کودکان و حمایت از این بیماران برای صبحانه چه بخوریم؟ درد های لگنی در بانوان به امید دیدار داروهای ممنوعه در سفر به عراق چیست؟ ویژه های دهه محرم در شبکه سلامت دیدار مدیر شبکه سلامت با رئیس سازمان بهزیستی کشور لزوم توجه به غربالگری فرهنگی در حوزه ناشنوایان پرستار بتی

نظرات

مانده : (1000) حرف