اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 22 مرداد 1402

زائران اربعین مراقب گرمای زیاد باشند

برنامه مثبت سلامت

1

زائران اربعین مراقب گرمای زیاد باشند

در برنامه «مثبت سلامت» شبکه سلامت سیما با عنوان «هلال من»، استاد دهقان‌زاده از مربیان و مدرسان با سابقه جمعیت هلال احمر در حوزه آموزش، از «مخاطرات در سفر معنوی اربعین حسینی» به گفتگو پرداخت.

دهقان‌زاده گفت: یکی از مخاطرات سفر اربعین حسینی به ویژه امسال و با وجود گرمای زیاد، طوفان شن است. وی گفت: هر نوع جابجایی و سفر حتی در بهترین شرایط با مخاطراتی همراه خواهد بود. در مواردی که فرد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و مزمن است، مانند: بیماری دیابت، بیماری قلبی و..، توصیه می‌شود حتماً قبل از سفر، به پزشک خود مراجعه کند و از او مجوز سفر دریافت کند، به دنبال مجوز سفر، افراد موظفند: تمهیداتی را مهیا کنند تا مخاطراتی برای خود و دیگران در سفر ایجاد نکنند، قدم اول این است: که داروهای مورد مصرف روزانه خود را حداقل به میزان دو برابر مورد نیاز روزانه به همراه داشته باشند.

وی یادآور شد: ممکن است فرد مبتلا به بیماری‌های تنفسی، مانند: آسم باشد، این بیماری در شرایط گرما و گرد و غبار تشدید می‌شود و فرد در معرض خطر جدی قرار می‌گیرد. وی همچنین در خصوص افراد مبتلا به بیماری‌های عضلانی اسکلتی مزمن مانند: آرتید روماتوئید گفت: این افراد قبل از سفر باید توانایی‌های حرکتی خود را برآورد کنند، زیرا این سفر  ممکن است برای این بیماران، با مخاطرات جدی همراه باشد.

کارشناس برنامه در پاسخ به این سوال که کودکان با وجود بیماری‌های خاص و ناتوانی‌های ذهنی و جسمی، اجازه رفتن به این سفر را دارند؟، گفت: این خانواده‌ها باید از قبل تمهیداتی بیاندیشند که آیا با حضور در سفر اربعین، بیماری فرزندشان تشدید می‌شود یا خیر، او به افرادی که اولین بار است به این سفر می روند، توصیه کرد: قبل از تصمیم به سفر، حتماً مشاوره‌های لازم با پزشک معالج خود را انجام دهند.

کارشناس برنامه در پاسخ به این سوال که توصیه شما به افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند، چیست؟، گفت: جهت برآورد صحیح سازمان‌های امدادی، حتما هنگام ثبت نام، اظهارات صحیحی از بیماری‌های خود ثبت کنید تا سازمان‌های مورد نظر برآورد درستی از امکانات، تجهیزات و داروهای مصرفی داشته باشند.

دهقان‌زاده در پایان توصیه کرد: زائرانی که عاشقانه و با پای دل به این سفر معنوی می‌روند، حتماً توانایی‌های جسمی خود را در نظر داشته باشند و مقدمات سفر را با آگاهی کامل آماده کنند.

آخرین اخبار

تغذیه و تقویت دستگاه ایمنی بدن " ویژه برنامه های شبکه سلامت در هفته دفاع مقدس " واریس راه های کاهش وزن مادران شاغل و تعادل بین کار و امور منزل تغییر الگوی بیماری‌های گوارشی کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان «یا شافی» شبکه سلامت در روز شهادت امام هشتم اضافه وزن و راه‌های کاهش سینوزیت " استودیو سلامت اربعین" بیماری‌های پستان کم شنوایی بیماری‌های التهابی روده تغذیه و سلامت پوست و مو علل تغییر رنگ ادرار سرو سپید، ویژه برنامه روز پزشک شبکه سلامت انتخاب کفش مناسب قدردانی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از " شبکه سلامت سیما " توصیه هایی برای زائرین اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی و اسهال و استفراغ مناسب سازی محیط برای کم توانان کمک به نوجوانان برای انتخاب درست «بهداشت خواب» جلسه وبیناری مدیران شبکه سلامت سیما با شبکه «دکتر» روسیه ویروس HPV ماده مخدر گل زائران اربعین مراقب گرمای زیاد باشند اختلال پانیک مشکلات شیردهی در مادران عوامل آسیب زای جنین(تراتوژن ها) توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری از گرمازدگی با ارسال نامه‌ای به رئیس رسانه ملی صورت پذیرفت؛ ترشحات و عفونت های بانوان پوشش اخبار پیاده روی اربعین حسینی در شبکه سلامت سیما تغذیه و نوشیدنی های مناسب فصل تابستان راههای پیشگیری از گرمازدگی خود مراقبتی برای کم کردن نیاز به اهدای خون تراتوژن ها (عوامل مضر و آسیب رسان) در دوران بارداری و شیردهی سنگ کیسه صفرا بیماری هپاتیت تغذیه مادران شیرده هموفیلی در کودکان و حمایت از این بیماران برای صبحانه چه بخوریم؟ درد های لگنی در بانوان به امید دیدار داروهای ممنوعه در سفر به عراق چیست؟ ویژه های دهه محرم در شبکه سلامت دیدار مدیر شبکه سلامت با رئیس سازمان بهزیستی کشور لزوم توجه به غربالگری فرهنگی در حوزه ناشنوایان پرستار بتی

نظرات

مانده : (1000) حرف