اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 30 مرداد 1402

توصیه هایی برای زائرین اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی و اسهال و استفراغ

در برنامه «مثبت سلامت» شبکه سلامت سیما آزیتا حکمت دوست متخصص تغذیه، در خصوص احتمال ابتلا به اسهال و استفراغ در مسیر پیاده‌روی اربعین به گفتگو پرداخت.

0

در برنامه «مثبت سلامت» شبکه سلامت سیما آزیتا حکمت دوست متخصص تغذیه، در خصوص احتمال ابتلا به اسهال و استفراغ در مسیر پیاده‌روی اربعین به گفتگو پرداخت.
حکمت دوست در پاسخ به این سوال که اگر زائران در مسیر پیاده‌روی اربعین دچار اسهال و استفراغ شدند، از چه ماده غذایی استفاده کنند؟، گفت: در صورت ابتلا زائرین به گرمازدگی و به دنبال آن اسهال و استفراغ توصیه میشود: با مصرف مایعات بیشتر و به خصوص با افزودن لیمو ترش تازه به آب کمبود مایعات بدن را مرتفع سازند.
وی ادامه داد: زائران پیاده روی اربعین حسینی در صورت ابتلا به اسهال، پس از هر بار بیرون روی، یک لیوان ors میل کنند، با توجه به اینکه این محلول طعم خوشایندی ندارد، بهتر است: خنک مصرف شود و همچنین با افزودن لیمو ترش تازه به این محلول، از مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در لیمو ترش بهره‌مند شوند.

این متخصص تغذیه تاکید کرد: زائران در این ایام از خوردن غذاهای خیلی چرب و خیلی شیرین اجتناب کنند، زیرا خوردن این غذاها باعث حالت تهوع و استفراغ و حتی اسهال می‌شود.
وی به تمامی زائرین این سفر معنوی توصیه کرد: با همراه داشتن و مصرف هر روزه لیمو ترش تازه،  از مزایای ویژه آن بهره مند شوند.

آخرین اخبار

تغذیه و تقویت دستگاه ایمنی بدن " ویژه برنامه های شبکه سلامت در هفته دفاع مقدس " واریس راه های کاهش وزن مادران شاغل و تعادل بین کار و امور منزل تغییر الگوی بیماری‌های گوارشی کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان «یا شافی» شبکه سلامت در روز شهادت امام هشتم اضافه وزن و راه‌های کاهش سینوزیت " استودیو سلامت اربعین" بیماری‌های پستان کم شنوایی بیماری‌های التهابی روده تغذیه و سلامت پوست و مو علل تغییر رنگ ادرار سرو سپید، ویژه برنامه روز پزشک شبکه سلامت انتخاب کفش مناسب قدردانی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از " شبکه سلامت سیما " توصیه هایی برای زائرین اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی و اسهال و استفراغ مناسب سازی محیط برای کم توانان کمک به نوجوانان برای انتخاب درست «بهداشت خواب» جلسه وبیناری مدیران شبکه سلامت سیما با شبکه «دکتر» روسیه ویروس HPV ماده مخدر گل زائران اربعین مراقب گرمای زیاد باشند اختلال پانیک مشکلات شیردهی در مادران عوامل آسیب زای جنین(تراتوژن ها) توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری از گرمازدگی با ارسال نامه‌ای به رئیس رسانه ملی صورت پذیرفت؛ ترشحات و عفونت های بانوان پوشش اخبار پیاده روی اربعین حسینی در شبکه سلامت سیما تغذیه و نوشیدنی های مناسب فصل تابستان راههای پیشگیری از گرمازدگی خود مراقبتی برای کم کردن نیاز به اهدای خون تراتوژن ها (عوامل مضر و آسیب رسان) در دوران بارداری و شیردهی سنگ کیسه صفرا بیماری هپاتیت تغذیه مادران شیرده هموفیلی در کودکان و حمایت از این بیماران برای صبحانه چه بخوریم؟ درد های لگنی در بانوان به امید دیدار داروهای ممنوعه در سفر به عراق چیست؟ ویژه های دهه محرم در شبکه سلامت دیدار مدیر شبکه سلامت با رئیس سازمان بهزیستی کشور لزوم توجه به غربالگری فرهنگی در حوزه ناشنوایان پرستار بتی

نظرات

مانده : (1000) حرف