اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 26 شهریور 1402

راه های کاهش وزن

در برنامه مادر کودک شبکه سلامت سیما 23 شهریور منصور رضایی، متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص راههای کاهش وزن به گفتگو پرداخت.

1

در برنامه مادر کودک شبکه سلامت سیما 23 شهریور منصور رضایی، متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص  راههای کاهش وزن به گفتگو پرداخت.

وی در ابتدا خاطر نشان شد: از نظر علمی ثابت شده است که مصرف غذا های فست فودی با تاثیرات منفی بر روی خلق و خوی افراد همراه است، بنابراین اگر می‌خواهید خلق و خوی محمدی داشته باشید از غذا های خانگی بر پایه سبزیجات و گوشت سفید استفاده کنید.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توصیه کرد: نفس های عمیق بکشید. یکی از مهم ترین توصیه های ما متخصصین تغذیه، در کنار خوب جویدن، خوب نفس کشیدن است، زیرا تنفس کوتاه متابولیسم بدن را کاهش میدهد. با کشیدن نفس عمیق، سیکل کرپس فعال میشود و فرایند چربی سوزی بدن بهینه و سریع تر میشود.

رضایی توصیه کرد : روزی ۵ بار و هر بار، ۵ دقیقه نفس عمیق بکشید تا سلامت تر باشید، این توصیه بخصوص در افرادی که به دلیل کهولت یا بیماری، توانایی تحرک ندارند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این متخصص تغذیه افزود:: برای طعم دار و مزه دار کردن غذا، به جای نمک، از ادویه جات و همچنین ترشیجاتی مانند: آبغوره و آبلیمو  در غذاهای خود استفاده کنید. و از همه گروههای غذایی بطور متعادل مصرف کنید..

رضایی در خصوص دارو های کاهنده وزن گفت: خوشبختانه داروهای محرکی که باعث کاهش اشتهای افراد میشدند، چندین سال است که ممنوع شده‌اند زیرا اثرات سوئی بر روی سیستم گردش خون و اعصاب فرد داشتند. دسته دوم: داروهای دفع کننده چربی هستند که ۳۰ درصد چربی مصرف شده در یک وعده را از راه مدفوع و پوست، از بدن خارج می‌کنند و باعث چرب شدن مدفوع میشوند. شایان ذکر است: این داروها به همراه چربی دفعی، ویتامین‌های محلول در چربی را نیز از بدن خارج می‌کنند. همچنین در بیماران کبدی با تجویز داروی ال کارنیتین، باعث تزریق چربی به میتوکندری سلول‌ها و بدنبال آن، باعث بالا رفتن سوخت و ساز چربی میشوند. دقت کنید که استفاده از ال کارنتین بدون ورزش و تحرک کافی، کارآمد نخواهد بود

میهمان برنامه به کسانی که میخواهند وزن خود را افزایش دهند توصیه کرد: در اتاق خنک غذا بخورید تا اشتهایشان زیاد شود، همچنین استفاده از ترکیبات زینک پلاس در همه افراد و مخصوصا در کودکان، باعث افزایش وزن میشود.

برنامه ضربان همه روزه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۶ از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود

آخرین اخبار

تغذیه و تقویت دستگاه ایمنی بدن " ویژه برنامه های شبکه سلامت در هفته دفاع مقدس " واریس راه های کاهش وزن مادران شاغل و تعادل بین کار و امور منزل تغییر الگوی بیماری‌های گوارشی کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان «یا شافی» شبکه سلامت در روز شهادت امام هشتم اضافه وزن و راه‌های کاهش سینوزیت " استودیو سلامت اربعین" بیماری‌های پستان کم شنوایی بیماری‌های التهابی روده تغذیه و سلامت پوست و مو علل تغییر رنگ ادرار سرو سپید، ویژه برنامه روز پزشک شبکه سلامت انتخاب کفش مناسب قدردانی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از " شبکه سلامت سیما " توصیه هایی برای زائرین اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی و اسهال و استفراغ مناسب سازی محیط برای کم توانان کمک به نوجوانان برای انتخاب درست «بهداشت خواب» جلسه وبیناری مدیران شبکه سلامت سیما با شبکه «دکتر» روسیه ویروس HPV ماده مخدر گل زائران اربعین مراقب گرمای زیاد باشند اختلال پانیک مشکلات شیردهی در مادران عوامل آسیب زای جنین(تراتوژن ها) توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری از گرمازدگی با ارسال نامه‌ای به رئیس رسانه ملی صورت پذیرفت؛ ترشحات و عفونت های بانوان پوشش اخبار پیاده روی اربعین حسینی در شبکه سلامت سیما تغذیه و نوشیدنی های مناسب فصل تابستان راههای پیشگیری از گرمازدگی خود مراقبتی برای کم کردن نیاز به اهدای خون تراتوژن ها (عوامل مضر و آسیب رسان) در دوران بارداری و شیردهی سنگ کیسه صفرا بیماری هپاتیت تغذیه مادران شیرده هموفیلی در کودکان و حمایت از این بیماران برای صبحانه چه بخوریم؟ درد های لگنی در بانوان به امید دیدار داروهای ممنوعه در سفر به عراق چیست؟ ویژه های دهه محرم در شبکه سلامت دیدار مدیر شبکه سلامت با رئیس سازمان بهزیستی کشور لزوم توجه به غربالگری فرهنگی در حوزه ناشنوایان پرستار بتی

نظرات

مانده : (1000) حرف