اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 30 دی 1402

تدوین سند رسانه ای ویژه معلولین در رسانه ملی

پرگیر: درحال تدوین پیش نویش سند رسانه ای با موضوع مناسب سازی تولیدات رسانه ای ویژه‌ی معلولین هستیم.

0

در حاشیه اکران انیمیشن مسافری از گانورا مهندس پرگیر مدیر تامین برنامه شبکه سلامت در خصوص تدوین سند رسانه‌ای ویژه معلولین در رسانه ملی گفت: در شبکه سلامت شورای سیاست گذاری سلامت متولی برنامه ریزی‌های مختلف حوزه سلامت در معاونت سیما است. ذیل این شورای سیاست گذاری سلامت، کمیته معلولین راه اندازی شده و در دوسال گذشته سعی کردیم شبکه سلامت را به عنوان آشیانه‌ی رسانه‌ای معلولین بدانیم و برنامه‌های ویژه آنان را در انجا تولید کنیم.

وی در خصوص روند تدوین این سند رسانه ای گفت: به مرور زمان متوجه شدیم که در بحث معلولین مواد رسانه‌ای کمی لحاظ و یا کم توجهی هایی می‌شود؛ و یا در بحث تولید سریال و انیمیشن یا برنامه‌ها مناسب سازی نمی‌شود. به جهت اینکه این حلقه‌ی مفقوده را حل کنیم برمبنای قانون حمایت از معلولین که در مجلس مصوب شده بود با دبیران شبکه ملی افراد دارای معلولیت جلسه‌ای گذاشتیم و پیش نویس‌هایی از این دوستان گرفتیم.

وی افزود: درواقع شرح وظایفی که برای ارگان‌های مختلف در نظر گرفته شده بود تا بحث مناسب سازی تولیدات ویژه معلولین را انجام بدهند، بر آن مبنا موضوع مناسب سازی تولیدات رسانه‌ای را در دستور کار قرار دادیم و درحال حاضر درحال تولید پیشنویس این سند رسانه‌ای هستیم. بعد از نگارش سند با دبیران شبکه‌ها جلسه‌ای خواهیم گذاشت و سند را به روئیت عزیزان خواهیم گذاشت و نظرسنجی خواهیم کرد که سند کم و کاستی نداشته باشد. پس از تایید از سوی دبیران جامعه ملی افراد دارای معلولیت، سند به ریاست سازمان صداوسیما ارائه خواهد شد که دستورالعملی برای کل مجموعه تولیدات رسانه‌ای سازمان شود.

آخرین اخبار

برنامه نامزدهای ریاست‌جمهوری در حوزه سلامت از قاب شبکه سلامت سیمای انتخابات و مناظره های تلویزیونی نشست مسئولین فدراسیون ورزش های ناشنوایان با قائم مقام و مدیر تامین برنامه شبکه سلامت سیما «صرع در سالمندان» نشست مدیر شبکه سلامت و سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت . «عوامل موثر در ایجاد آرتروز زانو» «اثر انگشت» خیرین حوزه سلامت در قاب شبکه سلامت سیما «تازه‌های دندانپزشکی» پیام رئیس رسانه ملی در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش «رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت» سنگ‌های کلیه و مجاری ادراری آغاز پخش فصل دوم برنامه «پا به ماه» از شبکه سلامت سیما «ورزش و روزه داری» پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ «آداب سحر و افطار از دیدگاه طب سنتی ایرانی» زخم معده و روش‌های پیشگیری از آن پوکی استخوان و شکستگی استخوان لگن کم خونی در دوران بارداری پیشگیری و کنترل آسم شدید و مقاوم به درمان تکامل مغز در کودکان نشست مدیر شبکه سلامت سیما و معاون پرستاری وزارت بهداشت سوء هاضمه و میکروب «جام‌جم» از برنامه روی آنتن شبکه سلامت گزارش می‌دهد انحراف ستون فقرات «مضرات خود درمانی در بیماری‌های گوارشی» یبوست و راه‌های پیشگیری از آن تغذیه با شیر مادر «سیروز کبدی» «ترشحات پشت حلق» حضور تیم فوتسال شبکه سلامت سیما در جام مدافعان سلامت استان تهران «درمان‌های جایگزین جراحی پروستات» ویژه برنامه انتخاباتی «سپیدِ قانون» از شبکه سلامت اثر انگشت برنامه ای متفاوت بیماری صدف حوادث چشمی اختلالات خلق و خو در بارداری « بهداشت خواب» آب سیاه تدوین سند رسانه ای ویژه معلولین در رسانه ملی علائم دهانی بیماری‌ها عوارض چشمی در بیماری دیابت تپش قلب مراقبت‌های بعد ازIVF تب در کودکان خونریزی‌های مغزی جراحی‌های چاقی ویژه برنامه های شبکه سلامت در روز مادر راهکارهای پیشگیری از سوختگی در کودکان فصل دوم برنامه تلویزیونی «پنجره جمعیت» از یکشنبه 10 دی‌ماه 1402

نظرات

مانده : (1000) حرف