اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 23 تیر 1399

دور دوم اقدامات ضد کرونایی در زندان‌ها

رئیس قوه قضاییه از آغاز دور دوم اقدامات مربوط به مقابله با شیوع کرونا در زندان های سراسر کشور از امروز خبر داد.

جلسه شواری عالی قوه قضاییه

دور دوم اقدامات ضد کرونایی در زندان‌ها

رئیس قوه قضاییه از آغاز دور دوم اقدامات مربوط به مقابله با شیوع کرونا در زندان های سراسر کشور از امروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه گفت: در مسئله مقابله با شیوع ویروس کرونا رفتار و عملکرد کشورمان با سایر کشور‌ها کاملا قابل مقایسه است و می‌توان به تعامل با زندانیان در بحث کرونا اشاره کرد که بیش از یکصد هزار زندانی به مرخصی فرستاده شد تا از ابتلا به کرونا در امان بمانند.

وی همچنین به رفتار‌ها و بازداشت‌های صورت گرفته در کشور‌های غربی و به ویژه امریکا در مقطع اخیر اشاره کرد و گفت: ببینید در این زمینه چه رفتار‌هایی با مردم خودشان می‌کنند و چگونه حقوق مسلم مردم را ضایع می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: مردم به خوبی می‌فهمند که این‌ها که بزرگترین مدعیان حقوق بشرند، خود بزرگترین ناقضان حقوق انسان‌ها در عالم هستند.

رئیس قوه قضاییه همچنین گفت: همه دستگاه‌های کشور باید با همه ظرفیت‌های خود پای نهضت تعاون و احسان بیایند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی افزود: قوه قضاییه هم برای دسترسی آسان مردم به ویژه محرومان به عدالت، نهایت تلاش خود را می‌کند.

وی گفت: از تلاش‌های قوه قضاییه در این مسیر توجه به خانواده زندانیان است و دستگاه قضا خود را موظف می‌داند در این زمینه کار کند و تفاهم نامه‌ای هم که با کمیته امداد به منظور پرداخت نکردن هزینه‌های دادرسی برای آنان امضا شد، در همین چارچوب بود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: قوه قضاییه در عمل به وظایف شرعی و قانونی خود و اجرای عدالت مصمم است و به هیچ عنوان ملامت ملامتگران نمی‌تواند دست اندرکاران اجرای عدالت را دچار سستی کند و این ملامت‌ها در دل و جان ما اثر نخواهد گذاشت.

رئیس قوه قضاییه جنایت امریکایی‌ها در شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد و افزود: کار ما در پیگیری خون حاج قاسم سلیمانی تعطیل بردار نیست و دادستان تهران و معاون بین الملل قوه قضاییه، موضوع تعقیب قاتلان شهیدسلیمانی و موارد مطرح شده در گزارش گزارشگر سازمان ملل متحد را به طور جدی در دستورکار قرار دهند.

 قوه قضاییه خود را ملزم به همکاری با مجلس و دولت می‌داند 

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی گفت: در فرمایشات دیروز رهبر معظم انقلاب برای نمایندگان محترم مجلس نکات و راهبرد‌های بسیاری برای مجلس و کل کشور بیان شد.

وی گفت: از نکات مهم سخنان ایشان، ضرورت انسجام و وحدت ملی بود که در قوه قضاییه خود را موظف به آن می‌دانیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: در برخورد با متجاسران و مفسدان، جدی هستیم و به هیچ عنوان ملامت ملامتگران ما را در این مسیر دچار سستی نخواهد کرد و برخورد‌های قضایی جایگزین سستی‌های مدیریتی نیست.لازمه ایران قوی، اقتصاد قوی است 

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در ادامه جلسه افزود: اقتصاد قوی هم نیازمند مدیران قوی است و حمایت از مدیران قوی، خطرپذیر و شجاع در دستورکار ما قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: راه حل مشکلات کشور در درون کشور است و هر جا به دشمن خارجی امتیازی داده ایم، بیشتر باج خواهی کرده اند و به دنبال تضعیف کشور افتاده اند.

وی افزود: مدیریت کشور در حوزه‌های اجرایی نیازمند کار مقتدرانه و برنامه ریزی شده است.  

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش افزود: باید قصور‌ها در دوره‌های مختلف پیگیری شود و گرنه شاهد ده‌ها آتش سوزی، انفجار و خسارت خواهیم بود.

 تاکید رئیس قوه قضاییه بر حفظ ارزش‌های اخلاقی در جامعه 
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با یادآور شدن سالگرد حمله رژیم پهلوی به مسجد گوهرشاد افزود: ایستادگی مردم در مسجد گوهرشاد برای حفظ حجاب و عفاف بود.
وی گفت: امروز حفظ ارزش‌های اخلاقی در جامعه هم اقتضای شرع و هم قانون است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی افزود: تاکید ما این است که همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید دقت داشته باشند تا ارزش‌های اخلاقی حفظ شود، زیرا حفظ این ارزش‌ها باعث حفظ خانواده‌ها و فرد در جامعه است.
وی گفت: امروز هجمه‌های دشمن به همه نظام به ویژه به دستگاه قضا بسیار زیاد است، اما عملکرد دستگاه قضا پیش چشمان همه کاملا آشکار است.
رئیس قوه قضائیه افزود: ضابطان قوه قضاییه به حفظ حقوق مردم، متهمان و ارباب رجوع زیر نظر دادستان و قاضی؛ مقید و موظفند، اگر هم جایی ضابطی تخلف کرد باید قبل از هرکس خود ضابطان پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی گفت: هجمه به قوه قضاییه قطعا در عزم راسخ دستگاه قضا برای برخورد با مفسدان و قانون شکنان خللی وارد نخواهد کرد.

تاکید کرد: امنیت جامعه خط قرمز ماست و اجازه نمی‌دهیم هیچ کسی کوچکترین حرکتی برای ضربه زدن به امنیت جامعه و اخلال در امنیت انجام دهد.

آخرین اخبار

روند بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها نگران کننده است به صفر رسیدن مرگ ناشی از کرونا روند نزولی کرونا دربسیاری از استان‌ها فوت ۱۶۱ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته فعالیت 912 دانشجوی پرستاری در بحران کووید 19 وقتی آمار کرونا در شب‌های قدر بالا نرفت، چرا اینقدر به هیأت‌ها سخت می‌گیرید؟ ابلاغ مجازات‌ها برای متخلفان پروتکل‌های بهداشتی هشدار برای کووید ۱۹ ؛ مبارزه نفس‌گیر با کرونا در هرمزگان به روایت تصویر برگزاری آیین‌های محرم با رعایت شیوه نامه‌ها نکات ضدکرونایی جهت تهویه هوا در خودروهای شخصی علائم ناشایع کرونا/ دیر به بیمارستان مراجعه نکنید! غذاهای سرشار از فیبر به مبارزه با آسم و کرونا کمک می کنند مباهله؛ از با شکوه‌ترین وقايع تاریخ اسلام تاثیر لغو طرح ترافیک بر آمار کرونا ؟ افزایش ۱۰ درصدی میزان ترخیص بیماران کرونایی همکاری رسانه با هیئاتی که دستورات بهداشتی را رعایت کنند آزمون سراسری با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود آغاز آموزش تلویزیونی از ۱۵ شهریور داوطلبان مبتلا به کرونا در خوداظهاری سازمان سنجش شرکت کنند واکسن‌ کرونای ایرانی تست‌های انسانی را پاس کرد پروتكل هاي بهداشتي محرم برای کرونا خطر بروز علائم شدیدتر کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر یک رژیم غذایی برای زنان باردار برای پیشگیری از کرونا اگر می‌خواهید لاغر شوید این وعده غذایی را حذف نکنید کرونا و ماه محرم و ارتباط موثر و الزامات آن بیانیه مشترک وزرای بهداشت و علوم در خصوص کنکور سراسری/ کنکور در تاریخ مصوب قبلی برگزار می شود دستورالعمل ستاد کرونا برای مراسم های عزاداری محرم و صفر طبق پروتکل های بهداشتی اعلام شد. برگزاری آیین های محرم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی وضعيت كرونا در استان یزد و عوامل تعيين كننده اجتماعي سلامت اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برگزاری کنکور سراسری آمار جهانی کرونا علت ایجاد "فیبروم رحمی" چیست+ راهکار درمانی طب سنتی فوت ۱۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته​​​​​​​ شمار مبتلایان به کرونا از ۲۰ میلیون نفر گذشت تغذيه در نوجوانان، کاهش اضطراب داوطلبان و سامانه ١٤٨٠ سنجش میزان رضایت مبتلایان به کووید 19 از خدمات درمانی ارائه شده آخرین آمار کرونا در کشور| فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته نذر خون در محرم و صفر؛ درخواست سازمان انتقال خون از هموطنان الزامات طرح فاصله گذاری پویا چیست؟ آیا بیماری لثه در تشدید کرونا موثر است؟ خبرنگاران چگونه استرس‌های خود را مدیریت کنند؟ اگر می‌خواهید دندان‌هایتان سالم بمانند به این ۹ توصیه عمل کنید ۳ ماده غذایی جادویی برای درمان درد مفاصل میان وعده‌های مفید در ایام کرونایی کدامند حداقل تا شش ماه دیگر با کرونا درگیر هستیم شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۵ میلیون نفر گذشت واکسن کرونا روی افراد چاق جواب نمی‌دهد قرارداد ۱۹۱۹؛ تحقق بخشیدن حقارت عمومی مسافران عامل اصلی انتقال کرونا

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .