اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 4 مرداد 1399

کرونا در ایران چه میزان کشنده است؟

ویروس کرونا بیش از پنج ماه است که جهان را درگیر کرده و تا به حال بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر را قربانی خود کرده است.

کرونا در ایران چه میزان کشنده است؟

درصد کشندگی ویروس کرونا نسبت به تعداد کل مبتلایان کرونا در ایران تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت :ویروس کرونا بیش از پنج ماه است که جهان را درگیر کرده و تا به حال بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر را قربانی خود کرده است.

در حالی که در ابتدای شیوع کرونا در چین و بعد از شیوع آن در بین چشم بادامی‌ها گفته می‌شد ویروس کرونا سه درصد کشندگی دارد، طبق آخرین آمارهای وزارت بهداشت تا ظهر روز – جمعه ۳ مرداد- این ویروس ۵.۳ درصد کشندگی داشته است، که این میزان با اعلامات مقامات چین مغایرت عینی دارد.

بر اساس شاخص‌های اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا به امروز بیش از ۲۸۶ هزار و ۵۲۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که سه هزار و ۵۷۴ تن از این تعداد مربوط به مبتلایان ۱۵ خردادماه می‌شود که بیشترین تعداد مبتلایان کرونا را به این روز نسبت می‌دهد و بیشترین تعداد فوتی‌های ۲۴ ساعته نیز مربوط به روز ۳۱ تیرماه با ثبت ۲۲۹ فوتی روزانه می‌شود.

چند درصد مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند؟

۲ مرداد بیشترین تعداد موارد بستری در ایران ثبت شد که در این روز دو هزار و چهار نفر از مجموع مبتلایان کرونا در بیمارستان‌های کشور بستری شدند، این در حالی است که این تعداد در مقطع نسبتاً طولانی سه رقمی نیز شد.

آمارها همچنین نشان از بهبود یافتن ۸۷ درصد مبتلایان قطعی کرونا در ایران است که جمع این مقدار با تعداد فوت شدگان کرونا گویای این موضوع است که تعداد مبتلایان فعلی کرونا ۷.۶ درصد تعداد کل مبتلایان کلی کرونا در کشور است.

حال چند درصد مبتلا به کرونا در ایران وخیم است؟

بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین تعداد موارد وخیم مبتلایان کرونا در کشور از زمان شیوع این ویروس در ایران به ۱۷ فروردین‌ماه برمی‌گردد زمانی که این تعداد به چهار هزار و ۵۷ مورد رسید، گفتنی است تعداد موارد وخیم مبتلایان کرونا طبق آخرین آمارهای رسمی سه هزار و ۶۵۳ نفر گزارش شده است.

تعداد موارد وخیم نسبت به کل مبتلایان در روز هفت فروردین‌ماه با ثبت رکورد ۹.۴ درصدی به اوج خود رسید این در حالی است که تعداد موارد وخیم نسبت به کل مبتلایان در روزهای اخیر به ۱.۳ درصد رسیده است.

وضعیت کرونا در ایران نسبت به کشورهای همسایه با مرز خاکی

ایران در حالی با ۲۸۶ هزار و ۵۲۳ مبتلا به کرونا در بین مرزهای خاکی خود و منطقه صدرنشین تعداد مبتلایان است که کشورهای پاکستان با ۲۷۰ هزار و ۴۰۰ مبتلا، ترکیه با ۲۲۳ هزار و ۳۱۵ مبتلا، عراق با ۱۰۲ هزار و ۲۲۶ مبتلا و کشورهای افغانستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان با بیش از ۳۵ هزار مبتلای کرونا وضعیت بهتری نسبت به ایران دارند.

البته از لحاظ نسبت تعداد مرگ و میر نسبت به جمعیت ارمنستان با ۲۲۹ فوتی در یک میلیون نفر وضعیت حاد تری نسبت به ایران دارد که نسبت فوتی‌های آن در یک میلیون نفر عددی بالغ بر ۱۷۷ نفر است، این در حالی است که تعداد فوتی‌های کرونا در یک میلیون نفر در کشورهای عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان، افغانستان و پاکسنتان عددی کمتر از ۱۰۰ نفر است.

وضعیت کرونا ایران در قیاس با کشورهای همسایه با مرزهای آبی

ایران در مرزهای آبی خود وضعیت بهتری نسبت به وضعیت خود در مرزهای خاکی ندارد و تنها روسیه با ۸۰۰ هزار و ۸۴۹ مبتلای کرونا از ایران وضعیت بدتری دارد؛ در فهرست تعداد مبتلایان کرونا در ایران و مرزهای آبی آن بعد از روسیه و ایران به ترتیب کشورهای عربستان، قطر، قزاقستان، عمان، کویت، امارات و بحرین بیشترین تعداد مبتلایان کرونا را دارند.

اما از لحاظ تعداد مرگ و میر کرونا در یک میلیون نفر ایران نسبت به مرزهای آبی خود شرایط به مراتب حاد تری را تجربه می‌کند و با ۱۷۷ نفر مرگ و میر در یک میلیون نفر اختلاف قابل توجهی با کشورهایی همچون کویت، روسیه، بحرین، عربستان، عمان، قطر، امارات و قزاقستان دارد که تعداد مرگ و میر همه آنها در یک میلیون نفر عددی کمتر از ۱۰۰ نفر است.

بیشترین فوتی کرونا نسبت به جمعیت در چه کشوری است؟

در حالی که وقتی اسم کرونا می‌آید نام آمریکا به عنوان بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا به ذهن همگان می‌رسد این کشور با وجود فوت نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر در فهرست تعداد فوتی‌ها در یک میلیون نفر جایگاه دهم را در اختیار دارد!

در فهرست بیشترین تعداد فوتی‌های کرونا در جهان در یک میلیون نفر سن مارینو با هزار و ۲۳۸ فوتی در میلیون نفر با اختلافی چشمگیر صدرنشین است، بعد از این کشور بلژیک با ۸۴۶ نفر، آندورا با ۶۷۳ نفر، انگلستان با ۶۷۰ نفر، اسپانیا با ۶۰۸ نفر، ایتالیا با ۵۸۰ نفر، سوئد با ۵۶۱ نفر، فرانسه با ۴۶۲ نفر، شیلی با ۴۵۶ نفر و آمریکا با ۴۳۹ نفر فوتی در یک میلیون نفر جایگاه‌های دوم تا دهم را در اختیار دارند.

منبع :ایمنا

آخرین اخبار

نکات ضدکرونایی جهت تهویه هوا در خودروهای شخصی علائم ناشایع کرونا/ دیر به بیمارستان مراجعه نکنید! غذاهای سرشار از فیبر به مبارزه با آسم و کرونا کمک می کنند مباهله؛ از با شکوه‌ترین وقايع تاریخ اسلام تاثیر لغو طرح ترافیک بر آمار کرونا ؟ افزایش ۱۰ درصدی میزان ترخیص بیماران کرونایی همکاری رسانه با هیئاتی که دستورات بهداشتی را رعایت کنند آزمون سراسری با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود آغاز آموزش تلویزیونی از ۱۵ شهریور داوطلبان مبتلا به کرونا در خوداظهاری سازمان سنجش شرکت کنند واکسن‌ کرونای ایرانی تست‌های انسانی را پاس کرد پروتكل هاي بهداشتي محرم برای کرونا خطر بروز علائم شدیدتر کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر یک رژیم غذایی برای زنان باردار برای پیشگیری از کرونا اگر می‌خواهید لاغر شوید این وعده غذایی را حذف نکنید کرونا و ماه محرم و ارتباط موثر و الزامات آن بیانیه مشترک وزرای بهداشت و علوم در خصوص کنکور سراسری/ کنکور در تاریخ مصوب قبلی برگزار می شود دستورالعمل ستاد کرونا برای مراسم های عزاداری محرم و صفر طبق پروتکل های بهداشتی اعلام شد. برگزاری آیین های محرم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی وضعيت كرونا در استان یزد و عوامل تعيين كننده اجتماعي سلامت اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برگزاری کنکور سراسری آمار جهانی کرونا علت ایجاد "فیبروم رحمی" چیست+ راهکار درمانی طب سنتی فوت ۱۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته​​​​​​​ شمار مبتلایان به کرونا از ۲۰ میلیون نفر گذشت تغذيه در نوجوانان، کاهش اضطراب داوطلبان و سامانه ١٤٨٠ سنجش میزان رضایت مبتلایان به کووید 19 از خدمات درمانی ارائه شده آخرین آمار کرونا در کشور| فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته نذر خون در محرم و صفر؛ درخواست سازمان انتقال خون از هموطنان الزامات طرح فاصله گذاری پویا چیست؟ آیا بیماری لثه در تشدید کرونا موثر است؟ خبرنگاران چگونه استرس‌های خود را مدیریت کنند؟ اگر می‌خواهید دندان‌هایتان سالم بمانند به این ۹ توصیه عمل کنید ۳ ماده غذایی جادویی برای درمان درد مفاصل میان وعده‌های مفید در ایام کرونایی کدامند حداقل تا شش ماه دیگر با کرونا درگیر هستیم شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۵ میلیون نفر گذشت واکسن کرونا روی افراد چاق جواب نمی‌دهد قرارداد ۱۹۱۹؛ تحقق بخشیدن حقارت عمومی مسافران عامل اصلی انتقال کرونا در چه صورت اگر تست کرونا منفی بود باز هم باید قرنطینه شد؟ آیا دستکش مانع انتقال ویروس کرونا می شود؟ نقش الگوها رفتاری در زندگي و سبک زندگی سالم سالمندان ادامه روند کاهش مرگ و میر کرونا در کشور/ فوت ۱۳۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته محافظ صورت جای ماسک را نمی‌گیرد هرگز گوشت و ماهی را بدون زردچوبه کباب نکنید! مهمترین نکات استفاده از پنکه در دوران شیوع کرونا الزامات طرح فاصله گذاری پویا چیست؟ رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری اولین و مطمئن ترین نشانه ابتلا به کرونا چیست؟

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .