اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 6 مرداد 1399

تاکید بر ارتقای زیرساخت های فضای مجازی

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بر ارتقای زیرساخت های فضای مجازی و تقویت روابط عمومی و ارتباطات در کشور، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما، دکتر کیانوش جهانپور در جشنواره تبلیغات و روابط عمومی ایران که به صورت مجازی برگزار شد،‌ گفت: این جشنواره به لطف کرونا به صورت مجازی برگزار شد، منظور از لطف این است که جشنواره در ایام همه گیری کووید 19 برگزار شده و کرونا، علیرغم سختی ها و مصائبی که برای مردم ایران و دنیا به همراه داشته است، چنانچه بخواهیم به نیمه پر لیوان بنگریم، توجه همگان را به سمت فضای دوم یعنی فضای مجازی و ظرفیت هایی که این فضا برای جوامع مختلف به ارمغان آورده، معطوف کرده است. بنابراین، می توان گفت کرونا در کنار مشکلات و بلیه ای که ایجاد کرده، منجر به تعریف و رسمیت بخشیدن به ظرفیت های فضای مجازی شده است.
 
وی افزود: شاید بتوان ادعا کرد که در تمام جهان در خلال همه گیری جهانی کرونا و البته همزمان در کشور ما، روابط عمومی و ارتباطات، علم و فن ارتباطات و واحدهای روابط عمومی و ارتباطات و رسانه ها، جایگاه های ویژه ای داشتند.
 
دکتر جهانپور بیان کرد: در ایران و جهان، بخش اعظم آنچه در زمینه مقابله با ویروس کرونا انجام می شد، مرتبط با حوزه ارتباطات و روابط عمومی بود و زیربنا و زیرساخت هر توفیقی که در این مسیر در کشورهای مختلف حاصل شد، از مسیر ارتباطات و روابط عمومی و  رسانه های جمعی و گروهی محقق شد. بنابراین، گام اول در مقوله همه گیری کرونا، در هر جامعه ای به خصوص آنچه در کشور ما اتفاق افتاد، موضوع تبیین، اقناع و جلب مشارکت اجتماعی بود و قطعا بدون روابط عمومی مناسب، ارتباطات مطلوب و رسانه های با نفوذ و پرتوان، تبیین و اقناع افکار عمومی و جلب مشارکت های اجتماعی در این ابعاد وسیع در هفته ها و ماه های اول همه گیری حاصل نمی شد. لذا این پدیده را علیرغم تمام جنبه های منفی که داشت، از حوزه ارتباطات و روابط عمومی مثبت ارزیابی می کنیم. 
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این جشنواره مجازی، عنوان کرد: امروز که جشنواره تبلیغات و روابط عمومی ایران در خلال همین روزهای کرونایی در حال برگزاری است، شاید تمرکز و توجه بیشتری روی این حوزه و ظرفیت های فضای مجازی،‌ تبلیغات و روابط عمومی ایجاد شود و جتی ممکن است این ظرفیت ها در کشور ما به دلایل مختلف بالفعل نشده باشد و با برگزاری اینگونه جشنواره ها مورد توجه قرار گیرد. 
 
وی ضمن قدردانی از دکتر هوشمند سفیدی، رییس جشنواره تبلیغات و روابط عمومی ایران، تصریح کرد: امیدواریم که این جشنواره هرساله به عنوان نقطه عطفی برای توسعه تبلیغات، اطلاع رسانی، ارتباطات و روابط عمومی و همچنین ارتقای نهاد روابط عمومی ها در کشور قرار گرفته و از سویی منجر به توسعه توجه به فضای دوم و فضای مجازی در ارکان و جوانب روابط اجتماعی قرار گیرد.
 
دکتر جهانپور با تاکید بر ارتقای زیرساخت های فضای دوم و فضای مجازی، یادآور شد: ظرفیت های فضای مجازی در بسیج ملی مقابله با کرونا به یاری و مدد ما در نظام سلامت و در ستاد ملی مقابله با کرونا آمد و قطعا این ظرفیت ها می تواند در ابعاد وسیع تر و گسترده تر و با عمق و ضریب نفوذ بیشتری نیز مورد استفاده قرار گیرد و در مدیریت جاری، مدیریت راهبردی و مدیریت بحران هم باید به عنوان یک زیرساخت اساسی به این موضوع توجه شود.
 
وی ادامه داد: توجه و تمرکز بیشتر به ارتباطات و روابط عمومی و فضای مجازی باید مورد توجه سایر حوزه ها نیز قرار گیرد. با تبیین این موضوع و اهمیتش و همچنین، انتقال این پیام به جامعه و سطوح مدیریتی مختلف، در سالهای آتی به صورت چشمگیر و موثرتری می توان از این ظرفیت استفاده کرد.  
 
وی ضمن تبریک به برگزیدگان این جشنواره، گفت: امیدوارم در کنار یکدیگر، با استفاده از علوم و فنون روز دنیا، همگان با دنیا و حتی یک گام فراتر از دنیا، در مسیر ارتقای حوزه روابط عمومی و ارتباطات گام های محکم تری برداریم. 
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان اظهار کرد: معتقدم که سلامت موضوعی اجتماعی و مردمی است و ارتقای سلامت جز از مسیر ارتقای روابط عمومی و ارتباطات مردمی و اجتماعی نخواهد گذشت. سایر حوزه ها نیز کمابیش چنین خواهد بود. 
 
گفتنی است، در جشنواره تبلیغات و روابط عمومی ایران که امروز و به صورت مجازی برگزار شد، از دکتر جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در بخش اطلاع رسانی در حوزه کرونا، تقدیر شد.
منبع : وب دا

 

آخرین اخبار

خطر بروز علائم شدیدتر کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر یک رژیم غذایی برای زنان باردار برای پیشگیری از کرونا اگر می‌خواهید لاغر شوید این وعده غذایی را حذف نکنید کرونا و ماه محرم و ارتباط موثر و الزامات آن بیانیه مشترک وزرای بهداشت و علوم در خصوص کنکور سراسری/ کنکور در تاریخ مصوب قبلی برگزار می شود دستورالعمل ستاد کرونا برای مراسم های عزاداری محرم و صفر طبق پروتکل های بهداشتی اعلام شد. برگزاری آیین های محرم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی وضعيت كرونا در استان یزد و عوامل تعيين كننده اجتماعي سلامت اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برگزاری کنکور سراسری آمار جهانی کرونا علت ایجاد "فیبروم رحمی" چیست+ راهکار درمانی طب سنتی فوت ۱۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته​​​​​​​ شمار مبتلایان به کرونا از ۲۰ میلیون نفر گذشت تغذيه در نوجوانان، کاهش اضطراب داوطلبان و سامانه ١٤٨٠ سنجش میزان رضایت مبتلایان به کووید 19 از خدمات درمانی ارائه شده آخرین آمار کرونا در کشور| فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته نذر خون در محرم و صفر؛ درخواست سازمان انتقال خون از هموطنان الزامات طرح فاصله گذاری پویا چیست؟ آیا بیماری لثه در تشدید کرونا موثر است؟ خبرنگاران چگونه استرس‌های خود را مدیریت کنند؟ اگر می‌خواهید دندان‌هایتان سالم بمانند به این ۹ توصیه عمل کنید ۳ ماده غذایی جادویی برای درمان درد مفاصل میان وعده‌های مفید در ایام کرونایی کدامند حداقل تا شش ماه دیگر با کرونا درگیر هستیم شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۵ میلیون نفر گذشت واکسن کرونا روی افراد چاق جواب نمی‌دهد قرارداد ۱۹۱۹؛ تحقق بخشیدن حقارت عمومی مسافران عامل اصلی انتقال کرونا در چه صورت اگر تست کرونا منفی بود باز هم باید قرنطینه شد؟ آیا دستکش مانع انتقال ویروس کرونا می شود؟ نقش الگوها رفتاری در زندگي و سبک زندگی سالم سالمندان ادامه روند کاهش مرگ و میر کرونا در کشور/ فوت ۱۳۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته محافظ صورت جای ماسک را نمی‌گیرد هرگز گوشت و ماهی را بدون زردچوبه کباب نکنید! مهمترین نکات استفاده از پنکه در دوران شیوع کرونا الزامات طرح فاصله گذاری پویا چیست؟ رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری اولین و مطمئن ترین نشانه ابتلا به کرونا چیست؟ چاق‌ها؛ از کرونا بترسید افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اروپا آمار جهانی کرونا توضیحات رییس سازمان غذا و دارو درباره دارو‌های ایرانی کرونا مزایای مصرف ویتامین ث برای سلامت بدن معده درد ممکن است نشانه کرونا باشد؟ ثبات و کاهش نسبی شیوع کرونا از طریق استفاده از ماسک غدیر فریاد احیای دین است تامین سلامت و بروز رساني تجهيزات درماني از وظایف ما در قبال مردم عزیز است شناسایی دو هزار و ۴۵۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور ویروس کرونای جدید و داروهای احتمالی آن فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .