اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 9 فروردین 1400

برنامه‌های سیما در هفته اول نوروز 1400 نصاب‌ها را جابجا کردند/ 82.6درصد مردم مخاطب سیما

«نون خ 3» شبکه یک با 79.6 درصد مخاطب درصدر سریال‌ها/ «عصر جدید» شبکه سه با 70.5 درصد مخاطب در راس برنامه‌های تحویل سال

0

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی 82.6 درصد از مردم در هفته اول نوروز 1400 بیننده برنامه‌های مختلف سیما اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، سخنرانی، برنامه‌های گفتگو محور، برنامه‌های ورزشی و اخبار بوده‌اند و نصاب سریال‌های هفته اول نوروز و برنامه‌های ویژه تحویل سال تلویزیون در سال جدید را فصل سوم «نون خ» شبکه یک و «عصر جدید» شبکه سه سیما جابجا کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، بر اساس این نظرسنجی در هفته اول نوروز 1400 نصاب سریال‌ها و ویژه‌برنامه‌های تحویل سال در سال‌های گذشته شکسته شد و فصل سوم سریال «نون خ» شبکه یک سیما با 79.6 درصد مخاطب و رضایت در حد زیاد 89.3 درصد و ویژه‌برنامه تحویل سال «عصر جدید» شبکه سه با 70.5 درصد مخاطب و رضایت در حد زیاد 87 درصد در صدر سریال‌های در هفته اول نوروز و ویژه‌های تحویل سال قرار گرفتند.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، بعد از فصل سوم سریال «نون خ» شبکه یک سیما، سریال «گاندو 2» از شبکه سه سیما با 55.8 درصد مخاطب و رضایت 87.6 درصدی درحد زیاد در رتبه دوم سریال‌های هفته اول نوروز 1400 قرار گرفته است.

فصل دوم گاندو که هرشب از شبکه سه سیما پخش می‌شود، نخستین تجربه سیما در سریال‌های نوروز به حساب می‌آید که در قالب امنیتی ساخته می‌شود و در کنار سریال‌های طنز و عاشقانه دیگر شبکه‌ها دارای مخاطب بالای 50 درصد است و تاکنون بالاترین نصاب بیننده و رضایت در سریال‌های پلیسی و امنیتی را به نام خود ثبت کرده است.

در هفته اول نوروز 1399 فصل ششم سریال پایتخت 74.9 درصد مخاطب داشت که فصل سوم «نون خ» با حدود پنج درصد افزایش مخاطب، نصاب آن را در نوروز 1400 جابجا کرد و گاندو 2 از شبکه سه هم با 55.8 درصد مخاطب در هفته اول نوروز امسال، مخاطب 42 درصدی سریال طنز دوپینگ در هفته  اول نوروز 99 را حدود 14 درصد افزایش داده است.

شبکه یک سیما در هفته اول نوروز درسال 98، 22.9 درصد مخاطب برای فصل اول «نون خ» و در هفته اول نوروز سال 97، 75.7 درصد مخاطب برای فصل پنجم پایتخت را تجربه کرده است.

شبکه سه سیما نیز در هفته اول نوروز در سال 98، 25.6 درصد مخاطب را برای سریال زوج و فرد و در هفته اول نوروز سال 97، 35.8 درصد مخاطب را برای فصل دوم دیوار به دیوار در کارنامه کاری خود دارد.

براساس این نظرسنجی، سریال «هم بازی» شبکه دو سیما هم درهفته اول نوروز امسال 28.2 درصد مخاطب با رضایت 75 درصدی درحد زیاد داشته است که در مقایسه با هفته اول نوروز سال 1399 نسبت به سریال طنز «کامیون» بیش از یک درصد افزایش مخاطب داشته است.

«نوروز رنگی»، سریال طنز شبکه پنج سیما هم درهفته اول نوروز 1400، 18.4 درصد مخاطب را پای خود نشاند که 82.6 درصد از آنها درحد زیاد از این سریال رضایت داشتند.

«نوروز رنگی» با این درصد از مخاطب نصاب سریال‌های نوروزی شبکه پنج سیما از سال 97 تا کنون را شکسته است؛ سریال «هیئت مدیره» در سال 97، 13.5 درصد مخاطب، «شش قهرمان و نصفی» در سال 98، 6.4 درصد مخاطب و «میانبر» در سال 99، 9.3 درصد مخاطب درهفته اول نوروز داشتند.

در هفته اول نوروز 1400 سریال طنز آیتمی «دست انداز» از شبکه نسیم هم با 17.5 درصد مخاطب، رضایت 76.9 درصدی مخاطبان خود را در حد زیاد به دست آورده است.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص ویژه‌برنامه‌های تحویل سال 1400 نیز حکایت از رشد بیش از دو برابری مخاطبان ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه سه سیما نسبت به سال 1399 دارد که آن را در صدر ویژه‌های تحویل سال جدید قرار داد.

ویژه برنامه تحویل سال شبکه 3 در سال 99 با عنوان (اتفاق 99) با 31.2 درصد مخاطب و ویژه برنامه تحویل سال شبکه 3 در سال 98 نیز با اجرای احسان علیخانی 33.2 درصد مخاطب پای خود نشاند.

 بعد از ویژه برنامه «عصر جدید» شبکه 3، «فرمول یک» شبکه یک سیما با 30.4 درصد مخاطب و رضایت 74.1 درصد در حد زیاد در رتبه دوم ویژه‌های تحویل سال 1400 قرار گرفت.

«فرمول یک» 1400 نصاب برنامه‌های ویژه تحویل سال شبکه یک سیما در چهار سال گذشته را شکسته است، ویژه‌برنامه‌های تحویل سال شبکه یک از سال 97 تا 99 به ترتیب 19، 11.3 و 28.3 درصد مخاطب داشت که با 30.4 درصد مخاطب ویژه‌برنامه تحویل امسال، بهترین برنامه ویژه تحویل سال شبکه یک در سالیان اخیر شد.

ویژه برنامه تحویل سال شبکه قرآن و معارف سیما با عنوان «سلام» هم بعد از «فرمول یک» شبکه یک سیما با 18.1 درصد مخاطب و رضایت 86.2 درصد درحد زیاد در رتبه سوم ویژه‌برنامه‌های تحویل سال 1400 قرار گرفت.

ویژه برنامه‌های تحویل سال شبکه قرآن و معارف سیما در سال‌های 98 و 99 با عناوین «نگاه خورشید» و «سین هشتم» به ترتیب 4.1 و 5 درصد مخاطب پای خود نشانده بود و با نگاهی به این آمار می توان گفت این شبکه توانست بهترین ویژه‌برنامه تحویل سال خود را نسبت به سال‌های گذشته به مخاطبان  ارائه دهد.

«نوروزترین نوروز» عنوان ویژه برنامه تحویل سال شبکه پنج سیما در سال جدید بود که توانست 17.4 درصد مخاطب را پای خود بنشاند و رضایت 74.9 درصد از آن‌ها را در حد زیاد به دست آورد.

در مقایسه با ویژه برنامه‌های تحویل سال شبکه پنج سیما در سال‌های 98 و 99 با عنوان «بهار جان» که به ترتیب 6.3 و 11.2 درصد مخاطب جذب کرده بود، «نوروزترین نوروز» با 17.4 درصد مخاطب توانست رشدی قابل توجه از خود نشان دهد.

بعد از «نوروزترین نوروز» شبکه پنج سیما، «حول حالنا» ویژه برنامه تحویل سال شبکه سلامت هم با 16.4 درصد مخاطب توانست رضایت 80.7 درصدی آن‌ها را در حد زیاد کسب کند و در رتبه پنجم در میان شبکه‌های مختلف قرار گیرد.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، در میان ویژه برنامه‌های تحویل سال 1400، سین هشتم شبکه افق با 12.7 درصد و رشد چهار برابری مخاطب نسبت به سال قبل، «صبح فروردین» شبکه دو با 12.5 درصد و رشد تقریبا شش درصدی مخاطب نسبت به سال 99، «گل بارون» شبکه ورزش با  11.8 درصد مخاطب، «بهار در بهار» شبکه امید با 11.6 درصد مخاطب و رشد بیش از سه برابری مخاطب، «رادیو هفت» شبکه آموزش با 11 درصد مخاطب و «عطر نرگس رقص باد» شبکه چهار سیما با 8.3 درصد مخاطب در رتبه‌های ششم تا یازدهم قرار گرفتند.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، 42.4 درصد از مردم در هفته  اول نوروز 1400 فیلم‌های سینمایی تلویزیون را دیده‌اند، 39 درصد هم پای برنامه‌های شبکه‌های استانی نشسته و 18.6درصد هم شنونده برنامه‌های متنوع رادیو بوده‌اند.

منبع : روابط عمومی صدا و سیما

آخرین اخبار

آخرین آمار کرونا؛ فوت ۳۰۴ بیمار در شبانه روز گذشته محافظت از کليه در ماه رمضان چگونه در ماه مبارک رمضان ورزش کنیم؟ افطار تا سحر چه غذاهایی بخوریم؟ تفاوت مسواک زدن در صبح و شب لزوم تزریق سریعتر واکسن کرونا به بیماران بدخیم و سرطانی ۵ نوشیدنی مناسب برای روزه داران بلوط‌هایی که ایستاده مردند! جان باختن ۲۹۱ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته ویروس کرونا در هوا شناور است توصیه های سازمان جهانی بهداشت به روزه داران تقویت استخوان‌ها با گل سرسبد سفره افطار تشخیص پارکینسون با سواب‌های پوستی بدون درد! چند نکته تغذیه ای درباره روزه‌داری هرگونه علامت سرماخوردگی را به حساب کرونا بگذارید/ ۵۰ درصد کرونایی‌ها بی‌علامتند شرایط روزه‌داری در مبتلایان دیابت وضعیت قرمز کرونا در سراسر تهران برای اولین بار / موج سنگین بستری‌ها در هفته آتی ماهِ ماه مقاومت گونه آفریقایی کووید ۱۹ در برابر واکسن فایزر کشف «حلقه گمشده» در درمان کرونا/ چرا برخی از بیماران کرونایی بهبود یافته و بعضی جان می‌بازند؟ خطر چهار رقمی شدن فوتی‌های کرونا با تعطیلی ۱۰ روزه نصف و نیمه وجود کرونای برزیلی و آفریقایی در تهران صحت دارد؟ دلایل مقاومت در برابر خوابیدن واکسیناسیون کرونا در مراکز بهداشت طبق اولویت‌بندی برای کارخانه تولید بیمار کرونا باید فکر اساسی کرد مصرف زیاد نمک چه نشانه‌هایی دارد؟ مضرات مصرف طولانی ضدعفونی‌کننده ها علت پرخوری و درمان آن آخرین آمار کرونا؛ ثبت رکورد ۲۵۸ بیمار کرونایی در موج چهارم نامه اعضای کمیته کرونا برای قرنطینه کشور شیوع بیماری در محدوده بیمارستان سینا ۵ برابر شده است چرا کویر لوت قرمز است؟ آثار اجتماعی کرونا را باید جدی گرفت بهار با آلرژی و کرونا فواید چای سبز در بهبود کرونا ارتباط سطح دی اکسید کربن محیط با احتمال ابتلا به کرونا هر ۱۶ دقیقه یک تهرانی فوت می‌کند/ محدودیت‌های فعلی بازی با الفاظ است؛ شهر باید واقعاً تعطیل شود شناسایی ۱۹۶۶۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور برای فرار از کچل شدن، این ویتامین را بخورید! بیمارستان کودکان مفید در شرایط اضطراری است/ افزایش بخش‌های کووید 19 در پی مراجعه مبتلایان افراد دیابتی این ۶ خوراکی سالم را مصرف کنند جدیدترین عارضه کرونا که از هر 3 بیمار بهبودیافته یکی دچار آن می‌شود کشف ۲ روش جدید برای درمان سرطان ریه بیماری که در طولانی مدت باعث سرطان می‌شود ۷ فعالیت ورزشی برای مقابله با فشار خون بالا آغاز تعطیلی سراسری ١٠ روزه در کشور/ سونامی کرونا در پیک چهارم و اجرای دیرهنگام و نیم بند محدودیت‌ها اسپاسم عضلانی نشانه چه اختلال خطرناکی است؟ توصیه‌های کرونایی؛ از ماسکی که تنفس با آن دشوار است، استفاده نکنید آیا گروه خونی بر ابتلا به کووید-۱۹ تاثیر دارد؟ درخواست وزارت بهداشت برای پرهیز از حضور در مهمانی‌ها

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .