اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 22 شهریور 1400

بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟

ضربان 22 شهریور

0

ضربان دوشنبه ۲۲ شهریور
موضوع: آفت دهان
کارشناس: دکتر حامد مرتضوی
دندانپزشک
مجری: بابک حسن زاده

در این برنامه دکتر مرتضوی در رابطه با بیماری آفت یکی از شایع‌ترین زخم های التهابی در دهان است صحبت کردند.
 و اینکه مهمترین ویژگی آن به صورت راجعه ظاهر می‌شود یعنی در یک مقطعی ایجاد می‌شود و خود به خود بهبود پیدا می‌کند و مجددا  در داخل دهان در مواقع خاص بروز پیدا می‌کند. بیماری آفت بیشتر در خانم ها  شیوع دارد.
علل بروز آفت دهان:
ژنتیک، بی نظمی سیستم ایمنی، کمبود تغذیه ای،تغییرات هورمون و واکنش های آلرژیک است.
 درمان آفت: اصولاً آفت بیماری ای است که خود خود به خود درمان می یابد پس درمان ندارد و فقط دوره  متوالی ۲ الی ۳ هفته ای آن باید بگذرد. از جمله درمان هایی که برای آفت انجام می‌شود بیشتر درمانهای علامتی است، یعنی باید درد بیمار را به نحوی کاهش دهیم تا زمان بگذرد و بهبودی حاصل شود.  در این مورد انواع و اقسام بی حس کننده ها استفاده می‌ شود. 
در رده دوم داروهایی هستند که جنبه سوزاننده دارند یعنی پایانه های عصبی که در  آفت وجود دارد را از بین میبرند تا بیمار درد را کمتر احساس کند.
دسته سوم در مواقع خیلی شدید از کورتون ها، داروهایی که روی سیستم ایمنی اثر دارند استفاده می شود.
 که اینها درمان‌های اصلی هستند که انجام می‌شود

آخرین اخبار

پویش دست بوسی مادر به مناسب روز مادر دلایل خرخر شبانه چیست ؟ زنگ هشدار شیوع امیکرون وزن مناسب بانوان در بارداری صدمات کلیه و مجاری بیماریهای گوارش نقش تغذیه در سیستم ایمنی سالم خشکی پوست واگزما در کودکان مراقبت بیماران دیابتی درمان اختلالات تیروئیدی درخانمهای باردار مشکلات درباغ وحش ها عفونت گوش وعوارض آن در کودکان غدد و چاقی قواعد واصول رفتاری ومراقبتی سالمندان آلرژی دوئل حفاظت و غارت بر لبه‌ی تاریکی؛ صرع و تشنج جفت سر راهی بیماریهای پوست ومو دروغگویی در کودکان ونوجوانان نقش مادر درتحکیم خانواده چشم، کرونا، ورزش مرکز فوریت های سایبری حفاظت از محیط زیست تغذیه در بیماران مبتلا به فشار خون اکسیژن درمانی افعی سمی، زخم خورده از نیش توسعه جامع ترین روش برای بررسی دستگاه باروری بانوان ،چیست؟ علائم مثانه عصبی در کودکان کدامند؟ سن مناسب راه رفتن نوزدان چه موقع میباشد ؟ خطر مرگ مادران باردار در صورت ابتلا به کرونا چند برابر فرد عادی است؟ شکستگی‌های کدام قسمت از بینی نیاز به عمل جراحی دارد؟ مصرف بیش از حد مسکن ها چه عوارضی به همراه دارد؟ وسواس در کودکان با چه علائمی همراه است؟ بهترین روش پیشگیری از پوسیدگی دندان چیست؟ در گیاهخواران و سالمندان احتمال کمبود کدام ویتامین وجود دارد؟ چه عواملی از برو ز درد های مزمن عضلانی جلوگیری می‌کنند ؟ در چه شرایطی چشم را می‌توان با جراحی عیوب انکساری چشم را اصلاح کرد؟ تشخیص ناباروری چه مدت پس از اقدام به بارداری،امکان پذیر است؟ ویژگیهای سویه جدید امیکرون ,کدام است؟ رسیدگی به در رفتگی لگن نوزاد ،بلافاصله بعد از تولد ،ضروری است؟ تأثیر واکسیناسیون بر اومیکرون چیست در حال حاضر ،چند درصد از مادران باردار واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند؟ خط‌ خطی‌های کودکانه بر شمایل وطن؛ روایتی کوتاه از آنچه جاده و معدن با کویر لوت کرد! بیشترین علامت کرونا ویروس در کودکان چیست؟ تنفس عمیق چه سودی برای ریه ها دارند؟ آیا ارث و ژنتیک در بروز تیک موثر است؟ غربالگری کودکان جهت تشخیص به موقع تنبلی چشم سرطان های شایع بزرگی لوزه ها وعوارض آن در کودکان چه اقدامی لازم است تا مراجعین به اورژانس کاهش یابند

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .