اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 22 شهریور 1400

بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟

ضربان 22 شهریور

0

ضربان دوشنبه ۲۲ شهریور
موضوع: آفت دهان
کارشناس: دکتر حامد مرتضوی
دندانپزشک
مجری: بابک حسن زاده

در این برنامه دکتر مرتضوی در رابطه با بیماری آفت یکی از شایع‌ترین زخم های التهابی در دهان است صحبت کردند.
 و اینکه مهمترین ویژگی آن به صورت راجعه ظاهر می‌شود یعنی در یک مقطعی ایجاد می‌شود و خود به خود بهبود پیدا می‌کند و مجددا  در داخل دهان در مواقع خاص بروز پیدا می‌کند. بیماری آفت بیشتر در خانم ها  شیوع دارد.
علل بروز آفت دهان:
ژنتیک، بی نظمی سیستم ایمنی، کمبود تغذیه ای،تغییرات هورمون و واکنش های آلرژیک است.
 درمان آفت: اصولاً آفت بیماری ای است که خود خود به خود درمان می یابد پس درمان ندارد و فقط دوره  متوالی ۲ الی ۳ هفته ای آن باید بگذرد. از جمله درمان هایی که برای آفت انجام می‌شود بیشتر درمانهای علامتی است، یعنی باید درد بیمار را به نحوی کاهش دهیم تا زمان بگذرد و بهبودی حاصل شود.  در این مورد انواع و اقسام بی حس کننده ها استفاده می‌ شود. 
در رده دوم داروهایی هستند که جنبه سوزاننده دارند یعنی پایانه های عصبی که در  آفت وجود دارد را از بین میبرند تا بیمار درد را کمتر احساس کند.
دسته سوم در مواقع خیلی شدید از کورتون ها، داروهایی که روی سیستم ایمنی اثر دارند استفاده می شود.
 که اینها درمان‌های اصلی هستند که انجام می‌شود

آخرین اخبار

بیماری های قلبی مادرزادی تشخیص به موقع کمک به درمان لزوم دستگاه ها تنفسی در بیمارستان ها برداشته شدن شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از 30 شهریور ماه به امید دیدار، از آغاز پاییز در شبکه سلامت کبد چرب را دریابید اقدامات تشخیصی برای بیماران قلبی دوربین سلامت از جمعیت می گوید مکمل ها و بافت های استخوانی علل ابتلای کودکان به کرونا ایا تعویض مفصل خوب است تعویض مفصل ران موفق ترین عمل جراحی که بشر به آن دست یافته است آگاهی بخشی به بیماران کرونایی توسط نیروهای بسیج چقدر با بیماری های مفصل ران اشنایی دارید ناسازگار همرا با رابط ناشنوایان سوختگی پوست و راه درمان آن سردرد و علائم تومورهای مغزی نظر مردم درباره‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی عوارض قند خون بالا در بارداری چیست؟ علائم عفونت در نوزادان یا سپسیس وراه درمان ان چیست؟ خواص دارویی گیاه همیشه بهار چیست؟ ابتلا به دیابت بارداری در زمان ما بیشتر از زمان های قبل شده است کمبود ویتامین D3د-3چه عواقبی در بدن دارد + تصویر در تشنج کودکان چه زمانی باید دارور را قطع کرد بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟ اگاهی بخشی درباره ویروس کرونا گیاه گزنه برای درمان سرماخوردگی وبیماری های دستگاه تنفسی بسیار مفید است(تصویر دارد) تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته علل آفت های دهانی چیست ؟ تزریق واکسن کرونا به همت بسیج درد قفسه سینه علامت چیست وچگونه درمان می شود درمان رفلاکس گوارشی در کودکان علائم ونشانه های افسردگی عاطفی چیست عوارض مصرف داروی کرونا چیست رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) نقش تاثیرگذاری در تبدیل واقعه عاشورا به یک قیام تاریخی داشت مهم‌ترین دستورات بهداشتی اسلام : بخورید و بیاشامید، اما اسراف نکنید که خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد.(اعراف: ۳۱) واکسیناسیون کرونا روزانه دو میلیون دُز می شود ۱۳۸۲ سال پیش در چنین روزی پنجم صفر سال ۶۱ هجری قمری "حضرت رقیه (س) " دختر کوچک امام حسین (ع) در شام به شهادت رسید. آخرین وضعیت کرونا در کشور/ ۱۶۸ شهر در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار گرفتند م چرا سالمندان منفی باف می شوند ظرفیت تخت های بیمارستانی ما چقدر است ایا ریزش مو در زمان ابتلا به کرونا افزایش می یابد چه داروی برای بیماران سنگ کلیه توصیه می شود(ویدئو دارد) علائم انحراف بینی چیست-اینفو گرافی دارد با وجود تزریق واکسن امکان ابتلابه کرونا وجود دادرد (ویدئو دارد) ایران فعال ام اس ارتباط خاصی با شرایط روحی و استرس دارد و در تشدید آن موثر است. کرونا سربه زیر شد رویکرد راهبردی سازمان جهانی بهداشت به ظرفیت های طب سنتی افزایش یافت ام اس ، علائم وراه درمان آن

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .